Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Trimitere factura online
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Trimitere factura online

Buna ziua.
Trebuie sa emit o factura catre un client (am o intreprindere individuala), si pentru asta folosesc un program de facturare online.
Clientul a cerut sa-i trimit factura in mail. Am o versiune a facturii in format electronic, insa acesta este fara semnatura si stampila mea.

Poate clientul sa foloseasca aceasta factura fara stampila/semnatura mea, sau trebuie s-o scot la imprimanta, si sa-i trimit scanat?

Multumesc.
scanati cu semnatura si trimiteti-o, daca are nevoie urgenta de ea. va trebuie, insa, sa trimiteti si originalul (prin posta clasica).