Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... benzina cu apa
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

benzina cu apa

Buna,

Ati bagat vreodata din minunatele benzinarii romanesti, benzina cu APA.....? Nu doar ca a costat benzina mult...dar sa vedeti cheltuielile de dupa cu piesele care trebuie schimbate datorita benzinei care contine APA......
Cine are vreo idee? Ce as putea sa fac? Unde sa reclam benzinaria respectiva? Ce actiune s-ar putea incepe in instanta?

Ar fi cazul sa spunem STOP nesimtirii acestor magnati care cu certitudine nu baga benzina cu APA in Lamborghini-urile lor.

Merci
La OPC.
si daca nu se rezolva nimic? in instanta pe ce actiune s-ar putea merge?
Raspundere civila delictuala, dar tre' sa probati prejudiciul ( paguba).
De obicei se aleg cu o amenda ( de la OPC), in instanta nu stiu, ca prea putina lume are rabdare si nervi:), platesti expertize si nu te alegi cu nimic ( fond, apel, recurs, se da hotararea peste cap de 3 ori si se transforma in...apa de ploaie).
e foarte greu de dovedit si nu cred ca va tin nervii pentru o asemenea lupta.
evitati benzinaria respectiva .
Interesant subiectul!
Si eu m-am confruntat cu o asemenea problema, chiar saptamana trecuta cand am alimentat de la PETROM-ul de pe Sos. Fundeni.
Nu mi s-a mai intamplat niciodata, sau nu am mai simtit pana acum.
Si eu m-am intrebat ce am putea face sa stopam astfel de "practici".