avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 589 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... II -ORDONANTA 58/2010
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

II -ORDONANTA 58/2010

Buna ziua!

Conform acestei ordonante, care ar fi modificarile privind o II?
Cel mai recent răspuns: claudiaP , utilizator 09:13, 31 August 2010
Va multumesc pt raspunsuri.
Eu am facut un calcul si nu-mi iese profit. Ce ar trebui sa mai depun incazul acesta.
Nu am platit pana acum cass. Am trecut la II din mai. Cum sa fac in continuare ca sa fiu in regula cu documentele. Inteleg ca daca luna viitoare am profit duc declaratiile si platesc. Dar pt cass cum sa fac?
Aceste celtuieli sunt deductibile ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plati pt pfa conf noului cod fiscal, care e angajat sibianul80 sibianul80 Buna ziua. Nici mie nu mi-e clar cat si ce am de platit. Sunt angajat la o societate cu norma intreaga. Pe langa asta am un PFA de prestari servicii pt ... (vezi toată discuția)
Cine ma lumineaza nicostin nicostin sunt angajat cu carte de munca ca curier,pe langa asta ma PUNE DRACU SA MAI FAC SI ASIGURARI AUTO,SI CA SA FIE TOTUL INTREG AM SI O INTREPRINDERE FAMILIALA ... (vezi toată discuția)
Sunt angajat cu carte de munca si vreau sa imi deschid intreprindere individuala - contributii? Shaloo Shaloo Buna ziua. Sunt angajat cu carte de munca la o firma si vreau sa imi deschid un II cod CAEN 9002 - activitati suport interpretare artistica (SONORIZARI). ... (vezi toată discuția)