Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Venit obtinut ocazional de o Intrepr. Individuala
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Venit obtinut ocazional de o Intrepr. Individuala

Buna ziua,

daca sunt salariat cu CIM la o firma si am o intreprindere individuala (camera de inchiriat),obtin venit ocazional adica anual, trebuie sa platesc contributiile?in acest an numai in luna iulie am obtinut venit, am emis numai o factura.
si daca obtin venit anual,trebuie sa platesc contributiile acum,sau la sfarsitul anului?
Va rog mult sa ma ajutati ca nu mai stiu ce sa fac.
Multumesc mult!
Gyongyos
veniturile din cedarea folosintei bunurilor unde intra si inchirierea nu intra sub incidenta ord. 58/2010 ca fiind venituri de natura preofesionala si nu trebuie sa depuneti declaratii! procedati ca si pana acuma!