Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... recuperare CHITANTA taxa de prima inmatriculare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

recuperare CHITANTA taxa de prima inmatriculare

Buna ziua! Vreau sa dau statul in judecata pentru recuperarea taxei de prima inmatriculare, dar nu mai am chitanta care atesta faptul ca am platit aceasta taxa (cel mai probabil a ramas in dosarul de la politie). Exista o cale legala de a recupera acea chitanta, de a o copia sau de a-mi fi eliberata alta de la Finante? Multumesc.
~ Conținut șters la cerere ~
buna ziua! doresc o consultanta pentru baiatul meu. A fost prins de org de politie cu alcoolemie de 0,74! Cum se procedeaza pentru a scapa de dosar penal? daca se poate!!!!!!!!!!!!!!!Credeti ca efectuarea unei expertize de recalculare a alcoolemiei va reduce procentul de alcoolemie?
Va multumesc!
~ Conținut șters la cerere ~
Da ,asa este apelati la un av!
Copia chitantei o puteti solicita si de la Serviciul Inmatriculari Ato-Prefectura,de unde ati platit taxa , prin cerere scrisa inregistrata la acestia .S-ar putea doara aici sa o gasiti daca a fost taxa de 1 inmatriculare.
Cand a afost platita taxa?Si de unde sunteti?