Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Sentinta civila in cazul FNI
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Sentinta civila in cazul FNI

Buna ziua!
Am o rugaminte urgenta! Ma poate cineva lamuri daca se despagubesc sau nu toti investitorii FNI sau numai cei care sunt trecuti pe lista aceaia din cadrul Sentinţei Civile nr. 13732/17.12.2004, astfel cum a fost modificată prin decizia Civilă nr. 203/ 11.04.2006, pronunţată de Tribunalul Bucureşti – Secţia a VI-a Comercială în Dosarul nr. 5079/2001.
Va rog a ma ajuta deoarece parintii mei au fost investitori FNI, dar nu se regasesc pe lista aceasta. La inceput au facut parte din acea Asociatie a Investitorilor dar cu timpul au lasat-o mai moale (sa spun asa) deoarece erau prea dezamagiti ca sa se mai gandeasca la banii aceia. Si acum isi ridica problema daca sa depuna sau nu cererea la sediul AVAS. Au vreo sansa!
Va multumesc si astept un raspuns
Ati fost parte in dosar? Ati urmat caile de atac, ati facur recurs, etc?
O hotarare judecatoreasca se aplica numai celor care au fost parti in dosar, doar nu o sa mi se aplice si mie care n-am fost in dosarul ala si n-am cerut nimic...
Astfel ca... doar dv. stiti.
Puteti merge cu actele pe care le aveti legate de dosar la un avocat. Daca numele parintilor nu au fost trecuti din omisiune acolo, se poate indrepta. Altfel...
Dar e posibil sa fie si erori, imi amintesc modul in care se facea prezenta in acest dosar (era mai bine zis nefacuta, daca nu luai cuvantul, nu prea erai trecut prezent).
letaro a scris:

Buna ziua!
Am o rugaminte urgenta! Ma poate cineva lamuri daca se despagubesc sau nu toti investitorii FNI sau numai cei care sunt trecuti pe lista aceaia din cadrul Sentinţei Civile nr. 13732/17.12.2004, astfel cum a fost modificată prin decizia Civilă nr. 203/ 11.04.2006, pronunţată de Tribunalul Bucureşti – Secţia a VI-a Comercială în Dosarul nr. 5079/2001.
Va rog a ma ajuta deoarece parintii mei au fost investitori FNI, dar nu se regasesc pe lista aceasta. La inceput au facut parte din acea Asociatie a Investitorilor dar cu timpul au lasat-o mai moale (sa spun asa) deoarece erau prea dezamagiti ca sa se mai gandeasca la banii aceia. Si acum isi ridica problema daca sa depuna sau nu cererea la sediul AVAS. Au vreo sansa!
Va multumesc si astept un raspuns

******************************************

Pagubitii FNI care se regasesc in sentinta CIVILA 13732/17 dec 2004 /dosar 5079/2001 (...din asoc. ANI-FNI-Mazilescu),vezi pe www.tmb.ro
(sentinta respectiva) ,plus
sentinta CIVILA si Comerciala NR.1064 / 04.03.2005 / dosar nr .13483/2004 si sentinta CIVILA nr. 4.534 din 28 martie 2008 în dosarul nr. 30.399/3/2007 ...si care inca nu ati primit banii de la AVAS-prin plati VOLUNTARE -, se organizeaza dosar de executare silita impotriva AVAS ,pt. recuperare paguba FNI , executare silita cu comision =0 din partea pagubitului!!! Sunati la 0724 565 108 sau pusa_dana@yahoo.com

Pagubitii din dosarul Penal-FNI ( rejudecat incepand cu 2006...) ,dosar nr. 24632/3/2006 (tot pe www.tmb.ro)trebuie sa mai astepte pana se va da publicitatii in intregime Decizia nr.2098/4-06-2009 de la I.C.C.J.Buc.(de la recursul incheiat anul trecut)
Buna ziua,
Stie cineva cat poate fi amanata oublicarea unei decizii a ICCJ ? Ma intereseaza Decizia nr.2098/4-06-2009 de la I.C.C.J.Buc, fiind parte in dosarul 24632/3/2006.
Multumesc .
Sunt unul dintre cei inselati de SOV - parte in dosarul nr 24632/3/2006. stie cineva ceva despre stadiul actual al acestui dosar? ma pot adresa AVAS pentru despagubiri ?