Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale conditii pentru infiintarea unui magazin naturist
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

conditii pentru infiintarea unui magazin naturist

buna ziua! doresc sa aflu ce conditii, autorizatii, avize trebuiesc indeplinite pentru infiintarea unui magazin naturist? sunt similare cu cele pentru infiintarea unei farmacii, drogherii?
In primul rand trebuie sa va hotarati ca magazinul naturist sub ce forma juridica sa functioneze...Daca optati pentru societate comerciala va recomand societate cu raspundere limitata, sau daca optati pentru o forma mai simpla, fara personalitate juridica intreprindere individuala. Se intocmesc actele si se depun la registrul comertului. Aveti lista pentru ambele forme aici:
[ link extern ]
Dupa inregistrarea la registrul comertului trebuie sa obtineti autorizatia de functionare de la Primarie. Nu aveti nevoie de autorizari speciale. Succes!