avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 637 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... imi da cineva adresa de la curtea internationala de la ...
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

imi da cineva adresa de la curtea internationala de la strasbourg

in ce limba trebuie trimisa intampinare a?
ma costa ceva ?
Cel mai recent răspuns: Alvaro Liniers , Avocat 10:27, 22 Septembrie 2010
cu atat pot sa te ajut [ link extern ]
Mai bine adreseazate aici, ca este in limba romana:

[ link extern ]

De alta parte, formular, jurisprudenta tot in limba romana, cum trebuie sa te adreseze, ong-uri in Romania care te da asistenta gratuita, etc. sunt aici: [ link extern ] /

acolo sa va uitati jos in stinga si sa vedeti toate linkuri dorite. Un exemplu, acolo in [ link extern ]
Consiliul Europei
F-67075 Strasbourg Cedex
FRANTA
Tel: 00 333 88 41 20 18
F ax: 00 333 88 41 27 30
[ link extern ]

Dar si mai multe informatia, cerere oficiala, etc. asa cum ti am zis.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cerere adresata cedo Vreau sa fac o cerere catre Curtea Europeana a Drepturilor Omului si nu stiu unde sa o trimit. poate stiti un text de lege unde sa caut sau orice m-ar putea ... (vezi toată discuția)
Buna ziua .sunt interesata doar sa stiu care est adresa de la strasbourg a drepturile omului. rodica_ingeras35 rodica_ingeras35 daca e cineva care stie cum sa apelez la curtea de la strasbourg .mi sa facut o nedreptate intrun proces.[quot] (vezi toată discuția)
Adresa cedo sama sama buna, daca cineva are adresa de la CEDO, il rog din sflet sa imi dea si mie adresa. multumesc mult. (vezi toată discuția)