Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... PROBLEME SERIE AUTOTURISM
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

PROBLEME SERIE AUTOTURISM

BUNA ZIUA! SA IMI FIE CU IERTARE DACA AM GRESIT FORUMUL.ACUM 5 ANI AM CUMPARAT UN AUTOTURISM, CARE CONFORM LEGII DE ATUNCI A FOST RADIAT DE POLITIE LA SCHIMBAREAPROPIETARULUI. ACUM DUPA 5 ANI AM FACUT ITP, AM MERS LA RAR PENTRU AUTENTIFICARE SI SCHIMB SERIE MOTOR( STIAM CA ARE MOTORUL SCHIMBAT LA CUMPARARE DAR NU AM BANUIT MAI MULTE) SI SURPRIZA, MI-AU ZIS CA MASINA NU SE POATE IDENTIFICA SERIA CAROSERIEI FIIND SUBSTITUITA. VA INTREB CE MAI POT FACE IN ACEST CAZ SI CE POT FACE PENTRU A-L STERGE DE LA PRIMARIE SA NU II MAI PLATESC IMPOZIT? VA MULTUMESC ANTICIPAT. CU STIMA, MARIAN #-o#-o#-o#-oX-(
1-Rugam respectati regulamentul forumului si nu postati cu majuscule
2-incercati sa contacti vanzatorul,in vederea clarificarii situatiei cu caroseria
Daca obtineti documente pentru caroserie,puteti desfasura procedura de omologare la RAR
3-Pentru radiere,solicitati la SPR radierea,va elibereaza dovada pe care o depuneti la administratia fiscala