Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Cat e salariul net la 300 ron brut?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Cat e salariul net la 300 ron brut?

Buna dimineata
Va rog sa ma ajutati si pe mine....cat ar fi trebuit sa fie salariul net pe lunile iunie, iulie si august daca salariul brut a fost 300 lei pe aceste luni

VA MULTUMESC
124 lei daca ati lucrat 4 ore...
Daca ati lucrat 8 ore e mai mult... Dar la 8 ore lucrate nu e legal un salariu de 300 lei brut.
Poate ca ar trebui sa oferiti ceva detalii...
este perfect legal....este pt 2 ore lucrate pe zi
pe mine ma interesa care este valoarea neta la un salariu brut de 300 Ron
Daca este loc de munca de baza, la un brut de 300 lei netul este de 249 lei.
Valeriu TUDOR, Consultant resurse umane
eu nu gasesc logica la celelalte raspunsuri
deci brut : 300 lei
somaj: 2 lei
sanatate: 17 lei
pensie: 32 lei
daca ai in alta parte norma de baza iti fac ei deducere asupra impozitului si atunci impozitul ar fi de 40 lei, deci netul ar fi de 209 lei
daca nu mai lucrezi nicaieri si aici e singurul tau loc de munca, atunci beneficiezi de intreaga deducere asupra impozitului , impozitul ar fi zero si netul ar fi 249 lei