Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Model reclamatie
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Model reclamatie

Acum 1 luna am reclamat-o pe postarita din satul in care locuiesc pt neglijenta in serviciu, iar ea ca sa se razbune pe mine, m-a reclamat la randul ei la POLITIE. Tot ce a declarat in reclamatie este NEADEVARAT. Vreau sa ii fac si eu o reclamatie postaritei la Politie dar nu stiu cum sa o formulez.....nu cunosc termenii.
Apreciati ca prin maniera de reclamatie la reclamatie ,veti solutiona conflictul?
Incercati sa dati dovada de maturitate ,sa constientizati efortul ,stressul aferent unei cercetari si veti constata ca in final nu se justifica
Daca aspectele/acuzele atribuite dvs ,se vor dovedi neintemeiate, va veti bucura de mai multa consideratie ,daca adoptati o pozitie civilizata fara promovarea de noi plangeri
Atunci spuneti-mi Dvs o solutie la incheierea acestui conflict........ Daca postarita este cea care doreste sa ramana deschis conflictul nostru,cum as putea eu oare sa sting ura ei? Trebuie sa fac si eu ceva pt a ma apara.....nu pot sta indiferenta.Degeaba vreau eu sa dau dovada de maturitate si atitudine pasnica,daca am de-a face in satul in care locuiesc doar cu oameni inculti si imaturi.
Daca apreciati ca localnicii"inculti si imaturi"vor intelege demersurile dvs,sunteti libera sa demarati orice forma legala pentru a va apara interesele legitime