Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... plan de reorganizare
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

plan de reorganizare

Buna ziua,
Nu mi-am putut inscrie creanta in tabelul definitiv deoarece a fost depasit termenul. Debitoarea a depus un plan de reorganizare. Mai pot face ceva pentru recuperarea debitului?
depinde care este natura debitului societatii pe care o reprezentati.
La ce va referiti?
suma solicitata a fi inscrisa in tabelul creditorilor si pentru care n-ati facut acest lucru, provine din drepturi salariale sau din relatii comerciale?
relatii comerciale
daca administratorul/lichidatorul va instiintat cu privire la modalitatea si termenul in care urmeaza sa va manifestati optiunea de inscriere la masa credala si n-ati facut acest lucru, vina va apartine in totalitate si nu mai aveti ce face. asteptati apribarea planului de reorganizare si, poate, dupa aprobarea lui sa va primiti sumele cuvenite.