avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 752 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... TVA pe vanzarea de masini ??
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

TVA pe vanzarea de masini ??

Acum , la vanzarea autoturismelor intre persoanele fizice ,nu se plateste TVA-ul. Am auzit ca incepand cu 2008 se introduce plata TVA-ului. Este adevarat si unde este prevazut ????. MULTUMESC.
Cel mai recent răspuns: Ablon , utilizator 16:15, 2 Ianuarie 2008
NU. Fara TVA la vanzarea intre PF.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recuperare tva auto aatanase aatanase Este posibila recuperarea TVA-ului in cazul unei persoane fizice care radiaza un autovehicol in vederea scoaterii definitive din tara? Dar taxa de prima ... (vezi toată discuția)
Platesc tva? avas avas Buna seara, am urmatoarea intrebare:vand un produs(ca societate comerciala , deci cu factura) cu 100 lei+TVA.A doua zi cumpar de la o persoana fizica (cu acte) ... (vezi toată discuția)
Transfer proprietate masina de pe firma pe persoana fizica costalisna costalisna Am luat o masina pe firma in 2008, urmand ca dupa ce termin leasing-ul si masina e amortizata, sa o transfer pe persoana fizica. Acum am terminat leasing-ul, ... (vezi toată discuția)