Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... TVA pe vanzarea de masini ??
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

TVA pe vanzarea de masini ??

Acum , la vanzarea autoturismelor intre persoanele fizice ,nu se plateste TVA-ul. Am auzit ca incepand cu 2008 se introduce plata TVA-ului. Este adevarat si unde este prevazut ????. MULTUMESC.
NU. Fara TVA la vanzarea intre PF.