Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale conditii infiintare revista
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

conditii infiintare revista

Buna,
as dori sa stiu care sunt conditiile necesare pt scoaterea pe piata a unei reviste educative, revista lunara ce va fi vanduta in scoli si gradinite doar. E necesar de ceva aprobari sau acorduri de la minister sau biblioteca nationala? tre ceva legat de drepturi de autor? va rog sa ma lamuriti si pe mine
dorothyd, utilizator
Infiintarea unei societati comerciale sau asociatie ori fundatie si obtinere de ISSN de la Biblioteca Nationala.
Deci imi fac S si apoi ziceai de ISSN de la biblioteca nationala. Acesta se obtine dupa ce tiparesc primul nr al revistei? Se obtine sigur, adica e un fel de formalitate sau e ca un fel de aprobare? Ai idee asa aproximativ ce costuri presupune? multumesc f mult