avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 750 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Timp liber şi ocupaţii cu care ... Sã redescoperim - România
Discuție deschisă în Timp liber şi ocupaţii cu care îl putem umple

Sã redescoperim - România

Romania, strabatuta cu piciorul si filmata cu inima:

Runcu
[ link extern ]

Festival Sighisoara
[ link extern ]

Arad
[ link extern ]
:love:
Mihaela3 a scris:

[ link extern ]
Pila lui Karpen



Offf, offf, offf. Pila lui Karpen este o pacaleala. Nu exista asa ceva din doua motive:
- legea nr. 1 a termodinamicii prin care Domnul Culorilor a dispus ca energia sa se conserve
- legea nr. 2 a termodinamicii prin care acelasi legiuitor (insa de data aceasta sub infatisarea Domnului Muzicii) a dispus ca entropia sa creasca
Cu alte cuvinte, cele doua legi ne interzic sa construim un dispozitiv care sa functioneze vesnic. Fiind vorba despre legi emanate direct de la Domnul Strofelor nu se ridica problema neconstitutionalitatii acestora. :giggle:
...
In alta ordine de idei avem o tara frumoasa ... pacat ca o folosim necorespunzator.
O zi frumoasa tuturor
:bow:
Cu toate minunatiile pe care le avem am putea trai bine, merci, doar rupand bilete la intrare. Singurul efort pe care ar trebui sa-l facem ar fi sa pastram ceea ce avem. Mult prea greu pentru noi....
Dumnezeu iti da dar nu-ti pune si-n traista!
In rest, tot ceea ce am vazut aici, sunt niste "baterii" pentru incarcarea sufletului... acel "bolovan" care ne tine ancorati indiferent de greutatile vietii autohtone.
[ link extern ]
o placere sa colinzi munti nostyri!!:D
Ciprian Porumbescu

[ link extern ]

cetati din Romania
[ link extern ]

Ultima modificare: Joi, 7 Octombrie 2010
elena138, utilizator

Alte discuții în legătură

Una pe zi! Valeriu TUDOR Valeriu TUDOR E vorba de o melodie pe zi, incepand de azi, pentru frumoasele si distinsele noastre colege! Cu toata ... (vezi toată discuția)
La multi ani, tudorvaleriu! :) Gabriela  Pintea Gabriela Pintea Eu iti doresc, prieten drag, Acum, c-ai mai trecut un prag, Sa-nceapa-a curge anii noi Nu inainte, ci 'napoi. :love: :luck: In buna traditie a ... (vezi toată discuția)
La multi ani mihail si gavril! eraz eraz [i]Un azur permanent in suflet si in gand![/i] La multi ani Mihai, Gabriela, ... :vishenka: Mihaela, Gabriel, ... :vishenka: (vezi toată discuția)