Forum Discuţii diverse Timp liber şi ocupaţii cu care ... Sã redescoperim - România
Discuție deschisă în Timp liber şi ocupaţii cu care îl putem umple

Sã redescoperim - România

Romania, strabatuta cu piciorul si filmata cu inima:

Runcu
[ link extern ]

Festival Sighisoara
[ link extern ]

Arad
[ link extern ]
:love:
Mihaela3 a scris:

[ link extern ]
Pila lui Karpen

Offf, offf, offf. Pila lui Karpen este o pacaleala. Nu exista asa ceva din doua motive:
- legea nr. 1 a termodinamicii prin care Domnul Culorilor a dispus ca energia sa se conserve
- legea nr. 2 a termodinamicii prin care acelasi legiuitor (insa de data aceasta sub infatisarea Domnului Muzicii) a dispus ca entropia sa creasca
Cu alte cuvinte, cele doua legi ne interzic sa construim un dispozitiv care sa functioneze vesnic. Fiind vorba despre legi emanate direct de la Domnul Strofelor nu se ridica problema neconstitutionalitatii acestora. :giggle:
In alta ordine de idei avem o tara frumoasa ... pacat ca o folosim necorespunzator.
O zi frumoasa tuturor
:bow:
Cu toate minunatiile pe care le avem am putea trai bine, merci, doar rupand bilete la intrare. Singurul efort pe care ar trebui sa-l facem ar fi sa pastram ceea ce avem. Mult prea greu pentru noi....
Dumnezeu iti da dar nu-ti pune si-n traista!
In rest, tot ceea ce am vazut aici, sunt niste "baterii" pentru incarcarea sufletului... acel "bolovan" care ne tine ancorati indiferent de greutatile vietii autohtone.
[ link extern ]
o placere sa colinzi munti nostyri!!:D
Ciprian Porumbescu

[ link extern ]

cetati din Romania
[ link extern ]

elena138, utilizator