Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale tot in leg cu noul caen
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

tot in leg cu noul caen

ce s-a intamplat cu caen-ul 7420 din vechea clasificare? ca nu gasesc nik de genul asta in editia asta nou aparuta?m-ar interesa sa-mi trec in ob de activitate si ceva legat de servicii de studiu topogeografic. poate n-am citit eu suficient de atent.ma poate ajuta cineva?
Corespondenta CAEN Rev. 1 si CAEN Rev. 2 este urmatoarea:
-Cod 7420 (CAEN Rev. 1): Activitati de arhitectura, inginerie si servicii de consultanta tehnica legate de acestea devine:
-Cod 7111 (CAEN Rev. 2): Activitati de arhitectura
-Cod 7112 (CAEN Rev. 2): Activitati de inginerie si consultanta tehnica legate de acestea
-Cod 7490 (CAEN Rev. 2): Alte activitati profesionale, stiintifice si tehnice n.c.a.:))
Sursa: insse-nomenclatoare
trimite-mi adresa de mail si-ti trimit noul CAEN in care apara langa vechiul cod noua recodificare si este mai simplu de gasit :D
Da-mi adresa de m;)ail
-Cod 7420 (CAEN Rev. 1): Activitati de arhitectura, inginerie si servicii de consultanta tehnica legate de acestea devine:
-Cod 7111 (CAEN Rev. 2): Activitati de arhitectura
-Cod 7112 (CAEN Rev. 2): Activitati de inginerie si consultanta tehnica legate de acestea
-Cod 7490 (CAEN Rev. 2): Alte activitati profesionale, stiintifice si tehnice