avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 421 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale tot in leg cu noul caen
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

tot in leg cu noul caen

ce s-a intamplat cu caen-ul 7420 din vechea clasificare? ca nu gasesc nik de genul asta in editia asta nou aparuta?m-ar interesa sa-mi trec in ob de activitate si ceva legat de servicii de studiu topogeografic. poate n-am citit eu suficient de atent.ma poate ajuta cineva?
Cel mai recent răspuns: ContSters478 , utilizator 20:51, 13 Ianuarie 2008
Corespondenta CAEN Rev. 1 si CAEN Rev. 2 este urmatoarea:
-Cod 7420 (CAEN Rev. 1): Activitati de arhitectura, inginerie si servicii de consultanta tehnica legate de acestea devine:
-Cod 7111 (CAEN Rev. 2): Activitati de arhitectura
-Cod 7112 (CAEN Rev. 2): Activitati de inginerie si consultanta tehnica legate de acestea
-Cod 7490 (CAEN Rev. 2): Alte activitati profesionale, stiintifice si tehnice n.c.a.:))
Sursa: insse-nomenclatoare
trimite-mi adresa de mail si-ti trimit noul CAEN in care apara langa vechiul cod noua recodificare si este mai simplu de gasit :D
Da-mi adresa de m;)ail
-Cod 7420 (CAEN Rev. 1): Activitati de arhitectura, inginerie si servicii de consultanta tehnica legate de acestea devine:
-Cod 7111 (CAEN Rev. 2): Activitati de arhitectura
-Cod 7112 (CAEN Rev. 2): Activitati de inginerie si consultanta tehnica legate de acestea
-Cod 7490 (CAEN Rev. 2): Alte activitati profesionale, stiintifice si tehnice

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pot trece activitate secundara cod caen 7111 si sa fac proiecte de constructii civile, avand i.i. ? dan.b dan.b Pot trece activitate secundara cod Caen 7111 si sa fac proiecte de constructii civile, avand I.I. ? Am infiintata o intreprindere individuala cu cod Caen ... (vezi toată discuția)
Cod caen - consultanta in industria petroliera simona68 simona68 Buna ziua, Sunt inginer de petrol si as vrea sa ma inregistrez ca PFA pentru a presta consultanta in industria petroliera.Ce cod CAEN credeti ca mi s-ar ... (vezi toată discuția)
Cod caen consultanta amenajari, proiectare etc. AndreaL AndreaL Buna ziua! Doresc sa imi infiintez un SRL, care sa aiba ca obiect de activitate servicii de proiectare. In acelasi timp, as vrea sa pot factura si servicii de ... (vezi toată discuția)