Forum Discuţii juridice Executare silită firma de recuperare
Discuție deschisă în Executare silită

firma de recuperare

Buna seara.Am 2 abonamente lla vodafon pe care nu am mai putut sa le achit din luna mai.acum am fost contactac de firma de recuperare
cum ca trebuie sa platesc 13 milioane lei vechi pana pe data de 15.10.2010(taxa de reziliere a contractelor si penalitati) ,iar daca nu platesc o sa ma trimita in judecata.As vrea sa primesc un raspuns de la un specialist ce se intampla daca nu platesc pentru ca am un salariu foarte mic si nu am cum sa fac rost de bani.iar eu nu am nimic pe numele meu:( va multumesc
marius90, utilizator
In situatia in care nu aveti posibilitati de a achita debitul,se va dispune procedura de executare silita asupra bunurilor mobile/imobile/conturi bancare .
In situatia inexistentei posibilitatii de executare a celor mentionate,se va dispune poprire pe drepturile salarial epana la concurenta sumei datorate
In situatia in care nu lucrati ,nu sunteti in evidenta autoritatilor cu drepturi cu titlu de salariu,se va constatata si consemna starea dvs de insolvabilitate
dar eu nu patesc nimic?
eu nu am nici serviciu,si nici un alt venit.mi-au zis ca o sa ma trimita in judecata si ca o sa trebuiasca sa platesc si cheltuielile de judecata.:(
marius90, utilizator
or sa va puna poprire pe salariu, 1/3 din el, in rest nu aveti ce sa patiti