Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... proba foto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

proba foto

Am parcat neregulamentar, dupa cum imi spunea agentul constatator din pol comunitara eu am refuzat sa semnez procesul , el a facut cateva poze . Poate folosi pozele in instanta ca proba?
sunt admise aceste poze ca probe.
eu asa cred ca trebuie sa aiba doua poze una si una dupa cinci minute pt ca numai dupa 5 minute se considera oprire.
si daca era parcat pe spatiul verde sau in intersectie ori in alt loc unde este interzisa oprirea ?
ptr ricso
ricso a scris:

eu asa cred ca trebuie sa aiba doua poze una si una dupa cinci minute pt ca numai dupa 5 minute se considera oprire.

Nu draga , dupa 5 minute se considera STATIONARE . Pana in 5 minute se considera ce spui tu . Sper ca nu esti sofer B-) .

@pneuros

Puteti face contestatie si ati putea invoca o exceptie de nelegalitate a Hotararii consiliului local .
draga diana poate ca tu stii mai bine nu contest dar eu am fost (martor)cind un comunitar a fotografiat o masina parcata la locul de handicapat si a facut doua poze la interval de 5 minute. Sant sofer cu 50-60 mii km pe an si momentan fara puncte de cind exista punctele :D