Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... proba foto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

proba foto

Am parcat neregulamentar, dupa cum imi spunea agentul constatator din pol comunitara eu am refuzat sa semnez procesul , el a facut cateva poze . Poate folosi pozele in instanta ca proba?
Plansele fotografice sunt folosite ca probe in instanta,in situatia in care contravenientul ar contesta procesul verbal de constatare a contraventiei
Este vorba despre probe admisibile care sa dovedeasca o eventuala culpa contraventionala a conducatorului auto.
Faptul ca eu nu cred in profesionalismul acestor politisti,este cu totul alt aspect