avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 661 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... proba foto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

proba foto

Am parcat neregulamentar, dupa cum imi spunea agentul constatator din pol comunitara eu am refuzat sa semnez procesul , el a facut cateva poze . Poate folosi pozele in instanta ca proba?
Cel mai recent răspuns: Radu Gabrian , Mediator 01:56, 15 Octombrie 2010
Plansele fotografice sunt folosite ca probe in instanta,in situatia in care contravenientul ar contesta procesul verbal de constatare a contraventiei
Este vorba despre probe admisibile care sa dovedeasca o eventuala culpa contraventionala a conducatorului auto.
Faptul ca eu nu cred in profesionalismul acestor politisti,este cu totul alt aspect

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sancțiune circulatie Dorel Mircea Dorel Mircea Am venit din oraș și am parcat mașina în locul unde parcam de multe ori în fața blocului .În acest loc parchează cine vine primul.Am dus în apartament ... (vezi toată discuția)
Culpa comuna?? CEZAR88 CEZAR88 buna ziua, zile trecute mi-a agatat un vecin masina cu masina de la firma la care lucreaza(un autocamion),mentionez ca masina mea era parcara intro zona in ... (vezi toată discuția)
Stationare neregulamentara AndreiConstantinescu AndreiConstantinescu Buna ziua! Astazi in jurul orei 13 am oprit cateva minute pe raza Sectorului 6 mai exact pe strada \\"ECONOMU CEZARESCU\\" Cand vin la masina un Politist ... (vezi toată discuția)