Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CO in preaviz
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CO in preaviz

fac 6 luni de la angajare in momentul expirarii preavizului pe care l-am primit.Pot beneficia de concediul de odihna in perioada de preaviz?
cate zile imi revin pentru perioada lucrata ?
Pentru 6 luni lucrate aveti dreptul la 10.5 zile dupa mine 11, ca se rotunjeste in favoarea salariatului.
Aveti dreptul la banii pe concediu neefectuat la lichidarea finala.
Pe durata preavizului contractul individual de munca continua sa isi produca toate efectele- deci puteti efectua co daca aveti cererea aprobata
CO nu suspenda CIM deci perioada de preaviz nu se prelungeste cu dyrata CO.
daca este vorba de preaviz in urma concedierii atuncii va trebui sa primiti indemnizatia pentru intreg concediul atat pentru zilele efectuate cat si pentru cele neefectuate!