avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1299 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... se aproba la divotr:
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

se aproba la divotr:

registrari video,registrarile comvorbiri telefonice,desfasurator telefonic sint relevante la divort?
Cel mai recent răspuns: Adalbert Gabriel Gazdovici , Avocat 23:26, 17 Octombrie 2010
depinde ce doriti sa dovediti cu aceste mijloace de proba sau ce doreste consoarta sa dovedeasca impotriva d-voastra.
In dreptul civil aceste mijloace de inregistrare sunt asimilate
inscrisurilor.
vanycerchez a scris:

registrari video,registrarile comvorbiri telefonice,desfasurator telefonic sint relevante la divort?


Mda, uneori vin in completarea sustinerilor/acuzatiilor reclamantului! Daca exista, sa fie depuse la dosar! Sunt judecatori care sunt influentati de aceste probe si altii care nu...
intr-un proces in care am fost angajat am adus si probe (respectiv scrisori si facturi de telefon detaliate foarte explicite) si nu au fost luate in considerare. martorii sunt cei mai buni pentru dovedirea culpei . parerea mea...
iar in Romania practica este aproape la fel peste tot -se merge pe culpa comuna a sotilor...rar am vazut si contrariul-in cauze cu unul dintre soti drogat sau violent (cu proba certificate medicale sau sentinte penale pentru violente sau vatamari corporale)...
nu prea sunt admise ca probe in instanta.

Alte discuții în legătură

Ordonanta presedintiala de incredintare minor ANGI2 ANGI2 sunt mama unei fetite de 3 ani si6 luni.in data de 6.09.2013 am parasit domiciliul conjugal impreuna cu fetita,mergand la mama mea in alt judet.la data ... (vezi toată discuția)
Mi se cer 3.000 de euro despăgubiri în urma accidentării unui pieton pe trecere. nu am atâția bani, ce urmează să pățesc? 1304 1304 Acum 70 zile am accidentat pe trecerea de pietoni o doamnă, ieri a sunat-o pe sotie avocatul doamnei și nea cerut 3000 euro. Mă deplasam pe pe bulevardul ... (vezi toată discuția)
Dezincriminarea insultei si calomniei vs decizia c. c. nr. 62/2007 Adalbert Gabriel Gazdovici Adalbert Gabriel Gazdovici Constituie declararea neconstitutionalitatii unui text normativ o restitutio in integrum, reintoarcere la starea anterioara ? 1.1. Discuţia nu poate fi ... (vezi toată discuția)