Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... se aproba la divotr:
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

se aproba la divotr:

registrari video,registrarile comvorbiri telefonice,desfasurator telefonic sint relevante la divort?
depinde ce doriti sa dovediti cu aceste mijloace de proba sau ce doreste consoarta sa dovedeasca impotriva d-voastra.
In dreptul civil aceste mijloace de inregistrare sunt asimilate
inscrisurilor.
vanycerchez a scris:

registrari video,registrarile comvorbiri telefonice,desfasurator telefonic sint relevante la divort?

Mda, uneori vin in completarea sustinerilor/acuzatiilor reclamantului! Daca exista, sa fie depuse la dosar! Sunt judecatori care sunt influentati de aceste probe si altii care nu...
intr-un proces in care am fost angajat am adus si probe (respectiv scrisori si facturi de telefon detaliate foarte explicite) si nu au fost luate in considerare. martorii sunt cei mai buni pentru dovedirea culpei . parerea mea...
iar in Romania practica este aproape la fel peste tot -se merge pe culpa comuna a sotilor...rar am vazut si contrariul-in cauze cu unul dintre soti drogat sau violent (cu proba certificate medicale sau sentinte penale pentru violente sau vatamari corporale)...
nu prea sunt admise ca probe in instanta.