avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... DEFINITIVAT 2010
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

DEFINITIVAT 2010

Am deschis acest topic pentru cei care dau examenul de definitivat in noiembrie 2010 si nu stiu la ce sa se astepte...astept ganduri, impresii si sfaturi de la cei care au mai trecut prin acest examen
Cel mai recent răspuns: geo26 , utilizator 09:58, 5 Martie 2011
buna, ma intereseaza si pe mine modul de sustinere al examenului de definitivat mai ales pentru cei care au definitivat in alte profesii juridice, sper sa ne spuneti si noua din experienta voastra
multumim
fratilor, nimeni nu ne da o informatie ceva? un sfat
ar prinde bine
o zi faina
=D> salut, sustin si eu examenul de definitivat sesiunea noiembrie 2010 caut si eu colegi din Baroul Bucuresti care sustin acest examen pentru a-mi impartasi suferinta:P In rest bafta tuturor celorlati colegi din alte Barouri.Eu marturisesc sincer ca regret amarnic faptul ca nu m am inscris la INPPA nu prea am avut cum dar ....... asta este .. sa speram ca o sa fie bine
Haos la organizarea profesiei.
3 subiecte si tip de lucru 2 ore.
O ora necesita numai schitarea primei spete, celelalte doua spete au fost mai permisive cu toate ca nr. 2 a avut 8 intrebari.
Speta nr. 3 a fost usoara.
Problema este ca nu a fost timp efectiv sa scrii.
Nici daca ne puneau sa analizam spetele si ulterior sa ne dea baremul sa scriem fix ca in barem tot nu ar fo fost timp.
Nu spun dati spete mai usoare dar macar lasati un timp rezonabil pentru rezolvarea acestora.
buna.
ce raspuns ati dat la speta 1 intrebarea 2?
adica, era sau nu lucru judecat? daca nu, atunci, curtea caseaza si trimite spre rejudecare pt nelegala compunere?

ce parere aveti?
Ultima modificare: Miercuri, 24 Noiembrie 2010
Paduraru Cristina, Avocat

Alte discuții în legătură

Ganduri despre admitere, definitivat si profesia de avocat, barou si inppa. dan_cdp dan_cdp Intr-adevar, examenul de admitere in avocatura, in Bucuresti, are uimitor de multi candidati admisi. Cred, din ce in ce mai mult, ca examenul de admitere in ... (vezi toată discuția)
Definitivare sesiunea noiembrie 2009 Vasile Alexandru Vasile Alexandru ce se stie despre examenul care tocmai s-a terminat? rezultate, pareri, opinii............. am inteles ca a fost draconic de aceasta data... nu m-ar mira sa ... (vezi toată discuția)
Inppa ContSters1221 ContSters1221 Am cautat pe acest forum si nu am gasit informatii utile despre Institutul National de Pregatire si Perfectionare a Avocatilor. Am incercat si pe situl lor, ... (vezi toată discuția)