Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... DEFINITIVAT 2010
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

DEFINITIVAT 2010

Am deschis acest topic pentru cei care dau examenul de definitivat in noiembrie 2010 si nu stiu la ce sa se astepte...astept ganduri, impresii si sfaturi de la cei care au mai trecut prin acest examen
buna, ma intereseaza si pe mine modul de sustinere al examenului de definitivat mai ales pentru cei care au definitivat in alte profesii juridice, sper sa ne spuneti si noua din experienta voastra
multumim
fratilor, nimeni nu ne da o informatie ceva? un sfat
ar prinde bine
o zi faina
=D> salut, sustin si eu examenul de definitivat sesiunea noiembrie 2010 caut si eu colegi din Baroul Bucuresti care sustin acest examen pentru a-mi impartasi suferinta:P In rest bafta tuturor celorlati colegi din alte Barouri.Eu marturisesc sincer ca regret amarnic faptul ca nu m am inscris la INPPA nu prea am avut cum dar ....... asta este .. sa speram ca o sa fie bine
Haos la organizarea profesiei.
3 subiecte si tip de lucru 2 ore.
O ora necesita numai schitarea primei spete, celelalte doua spete au fost mai permisive cu toate ca nr. 2 a avut 8 intrebari.
Speta nr. 3 a fost usoara.
Problema este ca nu a fost timp efectiv sa scrii.
Nici daca ne puneau sa analizam spetele si ulterior sa ne dea baremul sa scriem fix ca in barem tot nu ar fo fost timp.
Nu spun dati spete mai usoare dar macar lasati un timp rezonabil pentru rezolvarea acestora.
buna.
ce raspuns ati dat la speta 1 intrebarea 2?
adica, era sau nu lucru judecat? daca nu, atunci, curtea caseaza si trimite spre rejudecare pt nelegala compunere?

ce parere aveti?
Paduraru Cristina, Avocat