Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Caen trambulina pentru copii
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Caen trambulina pentru copii

Buna dimineata!

Am si eu o intrebare. Am o societate pe cale de a se infiinta care, printre alte activitati, va avea si trambulina dintr-aceea pentru copii si ma intrebam daca ar fi un cod caen special pentru aceasta, altul decat 9329 - Alte activitati recreative si distractive n.c.a.?

Va multumesc.
Conform CAEN 2008 actualizat,sub codul 9329-Alte activitati recreative si distractive n.c.a. se desfasoara activităţi legate de divertisment şi de recreere (cu excepţia parcurilor de distracţii şi parcuri tematice), neclasificate în altă parte:
- Operarea (exploatarea) de jocuri cu preplata;
- Activităţi de parcuri de recreere (fara cazare);
- Exploatarea echipamentelor de transport de agrement, de exemplu porturile de agrement
- Funcţionarea partiilor de schi si sanius;
- Prestari servicii de petrecere a timpului liber şi inchirierea de echipamente de agrement ca parte integrantă de facilităţi de agrement;
- Târguri şi spectacole de agrememnt in mijlocul naturii;
-Activităţi de plaje, inclusiv închirierea de facilităţi, cum ar fi băi, dulapuri, scaune etc

Aceasta clasa include, de asemenea, activităţile producătorilor sau antreprenorilor de evenimente live, altele decât arte sau evenimente sportive, cu sau fără facilităţi.

Aceasta clasa exclude:
- Funcţionarea teleferice, funiculare, ascensoare de schi si de cablu, vezi 4939
- Croaziere de pescuit, a se vedea 5010, 5030
- Furnizarea de spaţiu şi de facilităţi pentru scurtă şedere de vizitatori în parcuri de agrement şi pădurilor şi campinguri, vezi 5530
- Parcuri remorcă, tabere de agrement, vânătoare şi tabere de pescuit, camping şi campinguri, vezi 5530
- Activitati de servire a băuturilor de discoteci, vezi 5630
- Teatru şi grupuri de circ, vezi 9001

Cred ca va incadrati in aceasta clasificare.
Va multumesc foarte mult pentru raspunsul promt, nu speram sa gasesc oameni binevoitori sambata :) Asa ma gandeam si eu ca ar fi acest Cod CAEN.

Cu respect.