Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Garantie contra evictiunii
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Garantie contra evictiunii

Va rog sa imi spuneti unde gasesc in legislatie o definitie a evictiunii. Ma intereseaza ce presupune garantia contra evictiunii intr-un contract de locatiune.
evictiunea ca definitie o gasiti in contractele de vanzare-cumparare si de locatiune.cautati pe net si sigur veti gasi in detaliu explicat contractul de locatiune.