avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 609 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate COPII PLECATI IN SUA...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

COPII PLECATI IN SUA...

Un parinte,are 2 fete,care au plecat in SUA,de cativa ani buni.
Acest parinte,nu mai stie nimic de aceste fete. Are o adresa unde au locuit cele doua fete - undeva prin Atlanta,Georgia.
Ar putea lua legatura cu ambasada SUA la Bucuresti,pentru a cere detalii,avand in vedere ca fetele au cetatenie americana ?
Sau,exista o alta posibilitate de a obtine astfel de amanunte despre fete ?
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Pink_Martini , utilizator 20:19, 28 Octombrie 2010
Cineva care nu stia ce sa intamplat cu altcineva in Spania eu am sunat direct la Politia si am gasit-o.
Exista un departament de missing persons (persoane disparute) in Atlanta: Dlor. D. Loy / W. Murdock
404-546-4235 (prefixul de georgia)
Informatia generala a politia: tfn Police Information - (404) 614-6544
O adresa e mail: apdwebmaster@atlantaga.gov
Va multumesc. Voi incerca sa ajut omul. O zi buna.
Cu placere. Week end placut!
daca sint cetateni americani, au carnet de conducere, stii numele si data nasterii poti sa ii gasesti mai usor contra unei sume de bani in care afli detaliile dorite.
asa se foloseste cind vrei sa ai o relatie cu cineva privata sau de afaceri.
Au cetatenie americana. Posibil sa posede carnet de conducere.
Cui ar trebui sa dau bani si cati,pentru a afla detalii despre cele doua persoane ?
Legal,sau mai putin legal ?
Va multumesc.

Pink_Martini a scris:

daca sint cetateni americani, au carnet de conducere, stii numele si data nasterii poti sa ii gasesti mai usor contra unei sume de bani in care afli detaliile dorite.
asa se foloseste cind vrei sa ai o relatie cu cineva privata sau de afaceri.

Alte discuții în legătură

Cetatean roman-american cu domiciliul stabil in sua ,c.i. provizorie in romania ili47 ili47 Buna , situatia este urmatoare *cetatean roman-american stabilit de 20 de ani in SUA *cu ocazia dobandirii casa si teren .Notarul cere dovada cetateniei ... (vezi toată discuția)
Judecata in usa . am nevoie de sfaturi . SpiryMedia SpiryMedia Buna ziua si respect pentru avocati acestei comuntati care ofera mici sfaturi . Sunt implicat intrun process .... aceasta este stirea http://bit.ly/fcTcgL ... (vezi toată discuția)
Procura din strainatate vanzare imobil NicolTudor NicolTudor Buna ziua, Doresc sa inchei un antecontract de vanzare-cumparare a unui imobil dobandit prin programul ''Prima casa''. Vanzatorul imobilului a incheiat in ... (vezi toată discuția)