Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale magazin second hand
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

magazin second hand

Detin un SRL si as dori sa deschid un magazin second hand ce autorizatii sau alte documente imi sunt necesare?
Mentionez ca am toate codurile CAEN

Va multumesc
Autorizati la ORC codurile corespunzatoare si veti primi un constatator in acest sens!
Autorizati la registrul comertului codul:
4779 - Comert cu amanuntul al bunurilor de ocazie vandute prin magazine
Pentru acest demers trebuie sa prezentati la registru urmatoarele acte;
- cerere inregistrare
- declaratie model 2
- daca deschideti si punct de lucru, dovada folosintei spatiului.
Dupa obtinerea certificatului constatator de autorizare trebuie sa depuneti o documentatie si la primarie in vederea obtinerii autorizatiei de functionare. SUCCES!
recomand cu tărie înfiinţarea unui PFA pe normă de venit.
Luaţi în considerare implicaţiile fiscale extrem de avantajoase.

Alberto Kurtyan