Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Verificare seriozitate firma.
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Verificare seriozitate firma.

Buna ziua! Am gasit o societate care se ocupa de plasarea fortei de munca in strainatate dar mi-e frica sa nu fie teapa. Exista vreo modalitate prin care se poate verifica daca isi respecta obligatiile asumate?
in primul rand trebuie sa fie autorizata de Inspectoratul Teritorial de Munca
avocat Cristina Popescu
Da. Este afisata la sediul ITM ului ca fiind autorizata.
Puteti sa solicitati registrului comertului printr-o cere furnizare informatii, contra cost tot ce va intereseaza: starea societatii, capital social, asociati, administratori, cifra de afaceri. Abia dupa aceea mergeti la ITM. SUCCES!