avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 968 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... contract si viza de flotant
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

contract si viza de flotant

Buna ziua!
As avea si eu o intrebare..
As vrea sa ma mut in chirie la cineva care nu are acte pe apartament pentru ca mama sa a murit si nu are succesiunea facuta .Este singur la parinti.

Se poate sa imi faca contract si viza de flotant?
Cel mai recent răspuns: MARGARETA STANCIU , Avocat 11:56, 28 Octombrie 2010
Nu.

Actele necesare obtinerii vize de flotant

Cerere tip
Actul de spatiu al gazduitorului - original + copie
Actul de identitate al solicitantului
Actul de identitate al gazduitorului
Prezenta obligatorie atat a solicitantului cat si a gazduitorului la ghiseu
În cazul in care se prezinta contract de inchiriere inregistrat la Administratia financiara, NU este necesara prezenta gazduitorului cu actul de spatiu iar contractul de inchiriere va fi prezentat in original si copie.
Solicitantii sub 18 ani vor fi insotiti de un parinte sau de reprezentantul legal.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Flotant smarandita67 smarandita67 daca eu am domiciliul in acte in orasul x si momentan locuiesc si lucrez in orasul Y unde stau cu chirie intr-un apartament si am contract de inchiriere ... (vezi toată discuția)
Viza flotant dianabdm dianabdm Buna ziua.Doresc sa obtin viza de flotant in Ploiesti si as vrea sa stiu daca la Politie trebuie sa se prezinte proprietarul,avand in vedere ca dansul este ... (vezi toată discuția)
Viza flotant constantin2408 constantin2408 ce acte sunt necesare pentru obtinerea vizei de flotant? cate zile dureaza obtinerea acesteia? (vezi toată discuția)