Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... contract si viza de flotant
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

contract si viza de flotant

Buna ziua!
As avea si eu o intrebare..
As vrea sa ma mut in chirie la cineva care nu are acte pe apartament pentru ca mama sa a murit si nu are succesiunea facuta .Este singur la parinti.

Se poate sa imi faca contract si viza de flotant?
Nu.

Actele necesare obtinerii vize de flotant

Cerere tip
Actul de spatiu al gazduitorului - original + copie
Actul de identitate al solicitantului
Actul de identitate al gazduitorului
Prezenta obligatorie atat a solicitantului cat si a gazduitorului la ghiseu
În cazul in care se prezinta contract de inchiriere inregistrat la Administratia financiara, NU este necesara prezenta gazduitorului cu actul de spatiu iar contractul de inchiriere va fi prezentat in original si copie.
Solicitantii sub 18 ani vor fi insotiti de un parinte sau de reprezentantul legal.