Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale cabinet masaj
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

cabinet masaj

si eu termin posliceala de asistenr bft, si vreau sa deschid un cabinet de recuperare medicala, dar fara doctor.vreau sa il deschid in techirghiol si cu camere de cazare.se poate fara doctor , am si curs de masaj
Da, se poate. Pe codul CAEN 8690 Alte activitati referitoare la sanatatea umana
ar fi bine sa intrebati intai la registru com daca nu cumva va trebuie un aviz de la min sanatatii pt ca eu m-am lovit de acest lucru acum 4 ani pt un client si i-au ,,taiat"aceasta activitate din constitutiv
Va asigur ca pe codul indicat registrul nu poate sa va respinga cererea de inregistrare, daca, asa cum sustineti aveti un curs de masaj pentru care ati obtinut o diploma.
9604 | Activităţi de întreţinere corporală
Acesta este codul pentru "instituţii de masaj" - de ce i-o fi dat denumirea asta nu ştiu.

S-ar putea să aiba probleme cu codul CAEN 8690 Alte activitati referitoare la sanatatea umana dacă nu prezintă un aviz de liberă practică de la Ministerul Sănătăţii pentru activitatea de fizioterapie.

Oricum, nu recomand SRL, ci PFA. Vedeţi că masajul intră la norme de venit.
Foarte convenabil.
[ link extern ]

Alberto Kurtyan
da,pe codul acesta nu sunt probleme iar ca pfa e si mai bine ca doar anexati diploma si nu cer avize