Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... art. 10 C. proc.pen.
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

art. 10 C. proc.pen.

ma intereseaza si pe mine ce modificari s-au adus la art. 10. C.proc .pen? Multumiri anticipate!
Eu nu spun ca nu e asa, elis, spun doar ca n-a mai fost modificat demult... Adica lex-ul tau iti spune la fiecare art. cand a fost actualizat? :-/
Eu spun doar ca ovy cerea ultimele modificari, dar ele nu sunt. Atata tot. Dupa cum zicea si Gabriela, ce modificari?...
Cpp s-o mai fi modificat el in 2007, da' nu art. 10.
Parerea mea, nici n-am verificat, da' alea referitoare la persoana fizica sunt asa din 2003 si ala g) e de aproape 2 ani. De cand ma uitam ca musca-n perete la persoana juridica, subiect de drept penal sin incercam sa diger informatia. Acum, a ajuns chiar sa-mi placa ideea. Desi, in practica...
Liliana Gradinaru, Avocat
Eu am redactat textul integral al art.10 c.proc.pen. asa cum este el in vigoare la 18 decembrie 2007.
Exista posibilitatea sa scot din programul legislativ cand au fost modificate articolele.
Ovy avea nedumerirea de ce pe internet a gasit un cod de procedura penala , iar din librarie sau de unde a achizitionat el a cumparat un cod de procedura penala care avea inserat in el si modificarile aduse.
D-le Elis va mutumesc pentru explicatiile date, sunt tocmai ceea ce doream sa aflu! imi cer scuze colegilor d-voastra de pe forum daca nu am fost prea explicit si am creat confuzii !
Nu a-ti creat confuzii ...si eu pot sa fiu neatent la unele discutii si sa creez o confuzie;)