avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 180 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa auto

as vrea sa stiu daca se mai castiga procese pentru inmatriculari de masini fara a plati taxa auto 2010
Cel mai recent răspuns: Cabinet avocat Larisa Dudciuc , Avocat 07:27, 17 Noiembrie 2010
Daca sunt indeplinite cululativ cateva conditii, atunci se poate.
Pentru mai multe detalii, va stam la dispozitie.

Simbotin Remus
Avocat & Mediator
am cumparat un autoturism din germania in urma cu o luna si as dori sa reusesc sa o inmatriculez fara plata taxei de prima inmatriculare
eu sunt din Judetul Salaj si as vrea sa stiu dak nu exista vreo persoana de specialitate aici pe site din zona cu care sa ma pot consulta
Din pacate cabinetul nostru are sediul in Brasov.
Pentru mai multe detalii, va stam la dispozitie.

Simbotin Remus
Avocat & Mediator
okay atunci sa incep lunga mea povestioara am citit putin despre aceasta posibilitate de a actiona statul in judecata si de a evita plata taxei si am inteles ca exista chiar sanse bune de reusita

problema mea este timpul si noua taxa pe 2011 care o sa fie modificata si ca si quantumul sumei si unele zvonuri o zic si ca si permisivitate pentru actionare in justitie

in acest caz ce ma sfatuiti?
Cea mai recenta practica a Tribunalului Salaj este de respingere a acestor actiuni.

Alte discuții în legătură

Se poate recupera taxa de poluare? catalin06 catalin06 buna ziua am un vw bora,an fabricatie 2001,inmatriculat in tara in data de 06.10.2008.as vrea sa stiu daca as putea recupera taxa de poluare, daca se ... (vezi toată discuția)
Recuperare taxa auto 2010 tudororos tudororos In data de 01.09.2010 am cumparat - pe persoana fizica - un autoturism din Germania .La sfatul unui avocat am solicitat serviciului inmatriculari din ... (vezi toată discuția)
Taxa auto 2010 cucu_bau cucu_bau Buna ziua, ma intereseaza daca se poate recupera o taxa auto, pe poluare/de prima inmatriculare platita in 2010 pentru un autoturism la mana a doua, cumparat ... (vezi toată discuția)