Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Amenda RATB
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Amenda RATB

Buna ziua. Am primit astazi o amenda Ratb. Nu mai aveam niciun ban la mine ( tocmai platisem niste facturi) si controlorii mi-au zis ca mi-au dat amenda pe care pot sa o platesc la jumatate in 30 de zile..insa pe PV nu scrie nimic de aceste 30 de zile...numai 48 ore. Pana la urma cand si cat trebuie sa o platesc? Si acum 2 saptamani m-au prins controlorii intr-un autobuz pe care il iau doar o statie si mi-au luat cardul activ ..este posibil sa imi trimita amenda acasa pe baza cardului?
Amenda o sa ti-o trimita acasa pe baza procesului verbal semnat de tine, si suma amenzii e la jumatate daca e platita in 48 de ore.
amenda vi+o trimit pe baza procesului verbal in care v+ati dat datele...reducerea e ptr 48h
Cum adica v-au luat cardul ?