Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... cum inchid o firma cu datorii??
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

cum inchid o firma cu datorii??

Buna seara vreau sa stiu si eu cum pot inchide o firma cu datorii??,cum o pot baga in faliment?,insolventa?? Stie cineva daca este necesar sa platesc si penalizarile in cazul unor datorii la bugetul de stat??Am penalizari aproape cat suma de plata.
Cereti dumneavoastra lichidarea firmei. Mergeti la o societate specializata (SPRL) si cereti detalii.
Buna seara vreau sa stiu si eu cum pot inchide o firma cu datorii??,cum o pot baga in faliment?,insolventa??

In conformitate cu prevederile legii 85/2006 sunteti obligat sa cereti deschiderea procedurii de insolventa in cazul cand nu mai faceti fata datoriilor exigibile cu fondurile banesti disponibile
Stie cineva daca este necesar sa platesc si penalizarile in cazul unor datorii la bugetul de stat??Am penalizari aproape cat suma de plata.

Sumele accesorii se calculeaza pana la data deschiderii procedurii
Ca sfat - luati legatura cu un lichidator