avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 780 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... (cum) pot afla cine ma suna noaptea cu nr. secret?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

(cum) pot afla cine ma suna noaptea cu nr. secret?

Pot sa aflu cine ma suna noaptea cu nr. ascuns? precizez ca nu ma ameninta sau din astea, pur si simplu ma suna. Incalca ceva lege daca ma suna insistent?


AM AFLAT CUM !

am aflat cum poti descoperi cine te suna cu nr. Ascuns

1. iti faci cont (gratis) la romtelecom VOIP
2. redirectionezi apelurile acolo
3. te uiti in loguri, si chiar daca te-a sunat cu nr. ascuns ii vezi numarul.

Daca nu ma credeti suna-ti-ma pe nr. de Romtelecom , #31#0373367880 , sa-mi dati doar ultimele 2 cifre, si eu va zic restul numarului (sa nu fac confuzie daca ma suna mai multi)
Ultima modificare: Duminică, 7 Noiembrie 2010
xuser, utilizator
Cel mai recent răspuns: Krissia . , Alte profesii 22:40, 8 Noiembrie 2010
Formulati o sesizare la compania telefonica pentru a va da listingul convorbirilor daca nu beneficiati de acesta sau si mai simplu,daca aceste practici continua cu o intensitate deranjanta,aveti posibilitatea sa va schimbati numarul de telefon.
Legea bunului simt....
Daca e telefon cu cartela...nu poti afla... (crede-ma...am incercat eu...)
Poate cu abonament...dar nu pot baga mana in foc.
Ultima modificare: Duminică, 7 Noiembrie 2010
ContSters170895, utilizator
nu puteti afla.schimbati-va nr sau inchideti tel noaptea.
Daca nu CNP-ul si adresa din buletin macar nr. "fraierului" pot sa-l aflu ?
Cei de la compania mobila au doar date despre apelurile efectuate, ei sustin ca nu detin si nu pot elibera facturi detailate despre apelurile primite (?!)
se fac cercetari detaliate numai daca ajuta sau da indicii referitor la o fapta penala

Alte discuții în legătură

Apeluri telefonice de la un necunoscut lilianahristova lilianahristova Buna ziua,ma confrunt cu o situatie destul de neplacuta pentru mine si familia mea si as vrea sa aflu ce as putea face.Un individ suna incontinu,zi-noapte...., ... (vezi toată discuția)
Apel cu numar ascuns ramada ramada De vreo 5 luni de zile primesc apeluri cu numar ascuns pe telefonul meu. Nu am reusit sa-l prind niciodata pentru ca nu suna mult. Nu m-a injurat niciodata, nu ... (vezi toată discuția)
Apelurile catre 112 nu apar in listingul de convorbiri marlenn marlenn as dori sa stiu daca e normal si legal sa nu apara in listingul de convorbiri de pe o retea mobila (doar una) apelul catre 112, indiferent ca apelul a fost ... (vezi toată discuția)