Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... (cum) pot afla cine ma suna noaptea cu nr. secret?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

(cum) pot afla cine ma suna noaptea cu nr. secret?

Pot sa aflu cine ma suna noaptea cu nr. ascuns? precizez ca nu ma ameninta sau din astea, pur si simplu ma suna. Incalca ceva lege daca ma suna insistent?

AM AFLAT CUM !

am aflat cum poti descoperi cine te suna cu nr. Ascuns

1. iti faci cont (gratis) la romtelecom VOIP
2. redirectionezi apelurile acolo
3. te uiti in loguri, si chiar daca te-a sunat cu nr. ascuns ii vezi numarul.

Daca nu ma credeti suna-ti-ma pe nr. de Romtelecom , #31#0373367880 , sa-mi dati doar ultimele 2 cifre, si eu va zic restul numarului (sa nu fac confuzie daca ma suna mai multi)
xuser, utilizator
Formulati o sesizare la compania telefonica pentru a va da listingul convorbirilor daca nu beneficiati de acesta sau si mai simplu,daca aceste practici continua cu o intensitate deranjanta,aveti posibilitatea sa va schimbati numarul de telefon.
Legea bunului simt....
Daca e telefon cu cartela...nu poti afla... (crede-ma...am incercat eu...)
Poate cu abonament...dar nu pot baga mana in foc.
ContSters170895, utilizator
nu puteti afla.schimbati-va nr sau inchideti tel noaptea.
Daca nu CNP-ul si adresa din buletin macar nr. "fraierului" pot sa-l aflu ?
Cei de la compania mobila au doar date despre apelurile efectuate, ei sustin ca nu detin si nu pot elibera facturi detailate despre apelurile primite (?!)
se fac cercetari detaliate numai daca ajuta sau da indicii referitor la o fapta penala