Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Societate de brokeri mare (...) au facut 850 milioane ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Societate de brokeri mare (...) au facut 850 milioane rol sa dispara din contul meu !!! Cum ii recuperez? SERIOS & URGENT

Societate de brokeri mare (...) au facut 850 milioane rol sa dispara din contul meu !!! Cum ii recuperez?

Am cont SSIF pentru a tranzactiona pe bursa de valori bucuresti BVB din 2006 si
este pentru prima data cand se intampla asa ceva

Tin evidenta stricta a tuturor operatiunilor,
si fara a mai efectua vreo operatiune, ieri au disparut fara urma 85000 ron (850 milioane rol).

Socul cel mare a fost ca pana si presedintele companiei neaga lucrul asta
si spun ca nu s-a intamplat nimic.

Unde pot gasi avocati buni cu care sa ma ocup de acest caz.

Am toate situatiile financiare, extrase de cont, nu stiu procedura legala pentru a-mi recupera banii.

Am nevoie de un avocat de drept civil sau comercial?
Unde gasesc?

Situatia este foarte SERIOASA, foarte GRAVA si foarte URGENTA !

Va multumesc mult de tot anticipat
Admin, administrator
nu vreau sa par malitios, dar banii nu dispar, chiar si informatic

de obicei sunt transferati in conturi aiurea sau se afla in conturile Recycle bin ale bancilor din diverse motive

in ceea ce priveste pregatirea avocatului, este recomandat un avocat specializat pe piata de capital

Parerea mea
avocat specializat pe piata de capital? UNDE IL GASESC ?

va dati seama ca exact din acest motiv am venit aici, ca sa aflu cui ma pot adresa si pe cine pot angaja

nu am relatii in domeniul avocatilor, si nu stiu cum se procedeaza

orice ajutor si sfat este extrem de binevenit

multumesc
charisma, utilizator
ok deci nu s-a rezolvat nimic, nu stiu avocati care sa se ocupe pe domeniul asta, nici macar nu stiu daca imi trebuie un avocat comercial

imi puteti da PM sau email sau sfatui cumva? multumesc!
incercati pe la firmele mari de avocatura, s-o pricepe careva...
Buna ziua,
sunt broker la un ssif.
Parerea mea este ca puteti face o reclamatie la CNVM. Chiar pe internet se poate face.[ link extern ]
Puteti scana si documentele pe care le aveti si trimite.
Puteti face o cerere si la BVB sa va dea un istoric cu tranzactiitle efectuate de dv prin ssif sa puteti confrunta.
Cred ca o reclamatie la cnvm ar trebui sa faceti deoarece cnvm-ul o sa faca o ancheta si va cere ssif-ului toate documentele pe care are obligatia sa le puna la dispozitie.
Daca nu se rezolva asa, atunci puteti sa apelati la un avocat.
In revista I&P am vazut un articol semnat de un avocat