Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... despagubire rca in caz de deces
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

despagubire rca in caz de deces

tatal meu a decedat in urma unui accident auto produs in luna martie a acestui an. Masina a fost condusa de unchiul meu si deoarece avea atat rca cat si casco acesta a fost despagubit , masina fiind considerata dauna totala. Vreau sa stiu daca in urma accidentului pe care l-a produs se face vreo ancheta avand in vedere ca in urma accidentului tata a decedat pe loc iar fratele acestuia a fost accidentat foarte grav(ambii au fost pasageri), soferul avand leziuni minore fara a necesita spitalizare. Daca da unde ar trebui sa ma interesez daca exista vreo rezolutie( familia mea nu a depus nici o sesizare).
m-ar mai interesa daca din punct de vedere rca pot cere despagubiri firmei de asigurare, daca asupra asiguratului vor avea loc repercursiuni in caz de despagubire si care sant pasii pe care trebuie sa-i parcurg in cazul in care exista clauza de despagubire.
~ Conținut șters la cerere ~