Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... legea 146/1997
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

legea 146/1997

Art. 19. - Taxele judiciare de timbru, precum ºi sumele provenite din impozitele încasate din onorariile avocaþilor, ale notarilor publici ºi ale executorilor judecãtoreºti se plãtesc în numerar, prin virament sau în sistem on - line, în contul bugetului local al unitãþii administrativ - teritoriale în a cãrei razã îºi are domiciliul sau, dupã caz, sediul fiscal debitorul.
Este vorba de reclamant, acesta fiind conform legii debitorul taxei de timbru sau de debitorul reclamantului?
Este vorba despre debitorul taxei de timbru.