Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... FISA POSTULUI
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

FISA POSTULUI

:help:DACA MA POATE AJUTA CINEVA CU O FISA PENTRU OPERATOR LA INSTALATII AUTOMATE PENTRU PREPARAREA AMESTECURILOR(813112) SI OPERATOR LA FABRICAREA PRODUSELOR FAINOASE(827402)
[ link extern ]

FISA DE POST BRUTAR

1. Denumirea compartimentului:

2. Denumirea postului:
Brutar

3. Numele si prenumele salariatului:
NUME SI PRENUME SALARIAT

4. Se subordoneaza:

5. Numele sefului ierarhic:
NUME SI PRENUME SEF IERARHIC

6. Subordoneaza:
Numai daca este cazul

7. Drept de semnatura:
Intern:
Extern:

8. Relatii functionale:

9. Pregatirea si experienta:
scoala profesionala de profil

10. Autoritate si libertate organizatorica:

Daca este cazul

11. Responsabilitati si sarcini:
Munca unui brutar consta in producerea diferitelor produse de panificatie.
Sarcini:
-sa trateze si sa proceseze materiile prime si ingredientele (faina, grasimile, zaharul, drojdia, apa etc);
-sa faca diferite aluaturi si mixturi conform retetei de productie;
-sa traga in forme aluatul si produsele de panificatie, pastele;
-sa faca paine, aluaturi de foi si alte produse de panificatie;
-sa produca si sa aplice decoratiuni pe produsele de panificatie;
-sa curete, sa intretina si sa faca reparatii simple la masinile si echipamentul folosit in patiserie;
-sa stocheze sau sa vanda produsele.

Responsabilitatile postului:
In raport cu aparatura si materialele utilizate:
masini
si echipament de fabricat produse de panificatie,
cuptoare mari,
mixere,
masini de taiat si de tragere in forme,
linii de fabricatie automate pentru produse de patiserie,
camere speciale unde painea se lasa la dospit,
benzi transportoare,
forme pentru produsele de panificatie,
cantare
propriile maini.

12. Sanctiuni pentru nerespectarea fisei postului sau a anexelor acestora:

Daca este cazul

13. Semnaturi:

14. Data semnarii:
ContSters167247, utilizator
Vedeti aici
[ link extern ]