avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 751 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... furt
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

furt

am constatat ca mi s-a furat din curtea casei un numar de bare de fier.
Cum pocedez, fac o sesizare la politie sau direct plangere penala la Parchet.
Eu banuiesc cine ar fi furat, dar nu sunt sigura 100%.
Cel mai recent răspuns: frank_kvitta , utilizator 08:44, 15 Noiembrie 2010
Faceti o plangere penala la parchet.Nu invinuiti pe nimeni daca nu aveti probe clare.
Faceti plangere la parchet ,care va dispune cercetarea aspectelor de catre organul de politie
trebuie sa anuntati politia, se va prezenta cineva din partea lor si va incerca sa ia si niste amprente. Tot atunci formulati si o plangere .
Sesizati politia , cu o plangere penala avand ca obiect infractiunea de furt calificat , distinct incriminata in art . 209 din Codul penal.
Mentionati imprejurarile in care s-a produs sustragerea.
si cum formulez aceasta plangere, va rog sa-mi dati cateva idei. multumesc

Alte discuții în legătură

Plangere penala sysclas sysclas Ma intereseaza un formular de plangere penala impotriva unei persoane juridice. Multumesc. (vezi toată discuția)
Plangere penala abuz in serviciu nelu2 nelu2 Buna ziua unde pot gasi si eu un model de plangere penala pentru abuz in serviciu contra intereselor personale? Multumesc. (vezi toată discuția)
Plangere penala gabighe38 gabighe38 In cazul unui litigiu de munca in care a castigat salariatul, au expirat cele 15 zile de la data la care s-a solicitat executarea sentintei (plata drepturilor ... (vezi toată discuția)