Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa auto

Buna ziua,
Ma numesc Delia Rusu si in cursul lunii noiembrie 2010 mi-am inmatriculat masina adusa din Spania. Vreau sa stiu daca mai am vreo sansa sa recuperez taxa de poluare in cursu acestui an?
Va multumesc anticipat,
Delia
Depinde foarte mult de practica instantei Curtii de Apel de care apartineti. Insa, in nici un caz nu se vor recupera acest an. Procedura de restituire dureaza intre 3-6 luni.
Reveniti cu orasul in care locuiti ca sa primiti un raspuns exact asupra practicii instantei de care apartineti.
Buna. Am vazut acest topic, si as avea o intrebare. In zona Piatra Neamt, respectiv Bacau(curtea de apel) stiti ce practica au vis-a-vis de aceste cereri de restituire?

Va multumesc mult.
La acest moment se resping