Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... revenire de la jumatate de norma la norma intreaga
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

revenire de la jumatate de norma la norma intreaga

Am un angajat care este pensionat pe caz de boala (grad III) si lucreaza o jumatate de norma. Ca s-o incadrez pe norma intreaga am nevoie de decizia de depensionare, sau e problema ei?
Este si obligatia dv. in a respecta legea. Angajarea o faceti in baza unor documente personale printre care si cele care atesta calitatea de pensionar si dreptul de a fi angajat.
Decizie de depensionare
Daca o angajati cu norma intreaga, fara a fi depensionata, va fi depistata de catre casa de pensii si va returna pensia pe perioada cant lucreaza cu 8 ore