Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general amenda petr cod fiscal
Discuție deschisă în Contabilitate în general

amenda petr cod fiscal

Buna ziua!
Ieri am avut un control de la vama si vor sa-mi dea amenda pentru ca pe dispozitiile de plata/incasare si pe registru de casa, scrie doar denumirea nu si codul fiscal al societatii.
Stie cineva daca este o lege unde este specificat acest lucru?
Va multumesc.
Buna ziua

Este vorba de denumirea si codul fiscal al societatii care emite acele documente ?
Legea 31 are aceasta prevedere , si pe langa aceasta legea contabilitatii (omef 3512 ) si ar mai fi si art 155 din codul fiscal .
:(Dar vama nu are competenta pentru a aplica sanctiuni pentru acest tip nereguli .