avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1076 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Facultatea la seral - vechime?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Facultatea la seral - vechime?

ABSOLVIND FACULTATEA LA SERAL,DAR NELUCRIND NICAIERI SE POATE LUA IN CONSIDERARE LA VECHIME IN MUNCA ?
Cel mai recent răspuns: Gabriela Pintea , Consilier juridic 22:37, 24 Noiembrie 2010
Nu. Numai cursurile de zi ale invatamantului universitar se asimileaza stagiului de cotizare (temei legal: art. 38, alin. 1, lit. b) din Legea nr. 19/2000).

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Facultatea=vechime dalis dalis as vrea sa stiu daca facultatea e considerata vechime in urmatoarele conditii: am lucrat din timpul facultatii pe post de 'functionar' stare care a continuat ... (vezi toată discuția)
Facultate/vechime niculinu niculinu Sunt student in ultimul an, si nu am carte de munca (am22 de ani) , vreau sa stiu daca este adevarat ca pot sa imi trec ca vechime facultatea in cartea de ... (vezi toată discuția)
Armata, studiile universitare si vechimea noiklosa noiklosa Buna ziua, 1. Durata petrecuta de o persoana in facultate este considerata drept vechime in munca numai la calculul vechimii necesare pentru primirea ... (vezi toată discuția)