Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa poluare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa poluare

Buna seara ,deci am un land rover din 2001 ,euro 2,am facut rar ieri ,taxa de poluare imi iese undeva la 2200 euro ,dar inca nu am platit-o
care sunt demersurile recuperari taxei poluare?
se poate sa o inmatriculez si fara sa platesc taxa?
De unde sunteti?
Maramures ,sighetul marmatiei
In Maramures daca o platiti in acest moment nu se restituie taxa de poluare platita sub oug 208,intrucat C de Ap Cluj respinge astfel de cereri.Poate se schimba practica acestei instante daca vine raspuns de la Curtea Eur de Just.
daca ati incerca inmatricularea fara plata taxei sau sa o platiti in Mures sau Brasov sunt sanse,
bun,dar eu rar si toate mi le-am facut deja in maramures,pe viitor se poate schimba?sa imi recuper bani si in maramures?sau macar pot incerca?in moment
IuraAdrian, utilizator
Da se poate sa se schimbe, deoarece se asteapta hotararea C EJust.