avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 748 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa poluare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa poluare

Buna seara ,deci am un land rover din 2001 ,euro 2,am facut rar ieri ,taxa de poluare imi iese undeva la 2200 euro ,dar inca nu am platit-o
care sunt demersurile recuperari taxei poluare?
se poate sa o inmatriculez si fara sa platesc taxa?
Cel mai recent răspuns: Cabinet avocat Larisa Dudciuc , Avocat 06:09, 27 Noiembrie 2010
De unde sunteti?
Maramures ,sighetul marmatiei
In Maramures daca o platiti in acest moment nu se restituie taxa de poluare platita sub oug 208,intrucat C de Ap Cluj respinge astfel de cereri.Poate se schimba practica acestei instante daca vine raspuns de la Curtea Eur de Just.
daca ati incerca inmatricularea fara plata taxei sau sa o platiti in Mures sau Brasov sunt sanse,
bun,dar eu rar si toate mi le-am facut deja in maramures,pe viitor se poate schimba?sa imi recuper bani si in maramures?sau macar pot incerca?in moment
Ultima modificare: Joi, 25 Noiembrie 2010
IuraAdrian, utilizator
Da se poate sa se schimbe, deoarece se asteapta hotararea C EJust.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recuperare taxa auto maneas maneas buna seara!daca am platit taxa de poluare ptr a inscrie masina,o mai pot recupera cumva?si daca da,cum?va multumesc (vezi toată discuția)
Recuperare taxa prima inmatriculare auto danutz01 danutz01 Am achizitionat un autoturism SH in luna octombrie 2008 din Germania , pe care l-am inmatriculat in Romania in luna decembrie 2008.La acea data am platit o ... (vezi toată discuția)
Recuperare taxa poluare(auto) danutz01 danutz01 Am introdus in tara , in luna octombrie 2008 un autoturism provenind din Germania.Am platit taxa de poluare si am inmatriculat in Romania ... (vezi toată discuția)