Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Nelamurire: Administratia financiara trimite mail ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Nelamurire: Administratia financiara trimite mail pentru rambursare impozit?

Am primit acest mail pe adresa de mail a firmei sotului meu:

Dupa ultimele calcule ale activitatii dumneavoastra anuale am stabilit ca va sunt eligibile pentru primirea unei rambursari a impozitului in conformitate cu sectiunea 501 (c).
Valoarea impozitului returnat este de 473,27 RON.
Va rugam sa ne trimiteti cererea de rambursare a impozitului si sa asteptati 6-9 zile pentru verificarea datelor introduse.
Pentru a accesa formularul de plata va rugam sa va completati datele aici :

[ link extern ]

Aceasta notificare a fost trimisa de catre Ministerul Finantelor Publice , Biroul de plati pentru persoane fizice.

MINISTERUL FINANTELOR PUBLICE
Serviciul de Comunicare si Relatii Publice
sef serviciu : Cristian Marin

Intrebarea mea este daca este posibil sa fi informat in acest fel sau este o excrocherie ,nu apare nici un nr de telefon.....
Este un spam.Nu-i dati atentie.Am primit si eu, un mesaj identic.

O zi buna.
Multumesc mult.
danadaia, utilizator
comunicat ministerul de finante

[ link extern ]
ContSters123067, utilizator