avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 771 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Nelamurire: Administratia financiara trimite mail ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Nelamurire: Administratia financiara trimite mail pentru rambursare impozit?



Am primit acest mail pe adresa de mail a firmei sotului meu:


Dupa ultimele calcule ale activitatii dumneavoastra anuale am stabilit ca va sunt eligibile pentru primirea unei rambursari a impozitului in conformitate cu sectiunea 501 (c).
Valoarea impozitului returnat este de 473,27 RON.
Va rugam sa ne trimiteti cererea de rambursare a impozitului si sa asteptati 6-9 zile pentru verificarea datelor introduse.
Pentru a accesa formularul de plata va rugam sa va completati datele aici :

[ link extern ]

Aceasta notificare a fost trimisa de catre Ministerul Finantelor Publice , Biroul de plati pentru persoane fizice.

MINISTERUL FINANTELOR PUBLICE
Serviciul de Comunicare si Relatii Publice
sef serviciu : Cristian Marin

Intrebarea mea este daca este posibil sa fi informat in acest fel sau este o excrocherie ,nu apare nici un nr de telefon.....
Cel mai recent răspuns: ContSters123067 , utilizator 09:15, 26 Noiembrie 2010
Este un spam.Nu-i dati atentie.Am primit si eu, un mesaj identic.

O zi buna.
Multumesc mult.
Ultima modificare: Joi, 25 Noiembrie 2010
danadaia, utilizator
comunicat ministerul de finante

[ link extern ]
Ultima modificare: Vineri, 26 Noiembrie 2010
ContSters123067, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Scrisoare cu semn de ? ili47 ili47 am primit acest e- mail ,fara nume de destinatar ,este ceva de genul ...escrocharie ? From: Ministerul Finantelor Publice <serviciu@mfi.com> ... (vezi toată discuția)
Atentie ! - e-mailurile în care sunt cerute date personale pentru rambursarea de impozite ºi taxe sunt atacuri de tip phising rodica_post rodica_post Am primit un mesaj pe e-mail,cu urmatorul continut: Ministrerul Finantelor Publice - Taxe si Impozite Wednesday, November 24, 2010 10:59 PM From: ... (vezi toată discuția)
Scadentar la un credit in euro simonaluana simonaluana buna ziua, nu stiu daca am nimerit bine sectiunea, dar daca tot sunt aici as avea urmatoarea speta: o cunostinta a luat un credit in euro de la o banca, in ... (vezi toată discuția)