Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Studii universitare de lunga durata?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Studii universitare de lunga durata?

Mai exista notiunea de studii universitare de lunga durata?
Toate studiile universitare cu licenta sunt de trei ani sau patru pentru Drept. In aceste conditii, credeti ca mai are rost sintagma "studii de lunga durata"?.
Multumesc!
andad, utilizator
Pai si medicina?
Da si medicina...
Da nu cumva acum se foloseste:
Studii universitare de licenta
Studii de masterat
Studii de doctorat
Despre studii universitare finalizate cu licenta era vorba...

Lege nr. 288

din 24 iunie 2004
privind organizarea studiilor universitare
Publicat în Monitorul Oficial, Partea I nr. 614 din 7 iulie 2004

Cred ca aici o sa gasiti lamuriri