avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 874 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Studii universitare de lunga durata?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Studii universitare de lunga durata?

Mai exista notiunea de studii universitare de lunga durata?
Toate studiile universitare cu licenta sunt de trei ani sau patru pentru Drept. In aceste conditii, credeti ca mai are rost sintagma "studii de lunga durata"?.
Multumesc!
Ultima modificare: Joi, 2 Decembrie 2010
andad, utilizator
Cel mai recent răspuns: Kyandra , moderator 18:32, 2 Decembrie 2010
Pai si medicina?
Da si medicina...
Da nu cumva acum se foloseste:
Studii universitare de licenta
Studii de masterat
Studii de doctorat
Despre studii universitare finalizate cu licenta era vorba...

Lege nr. 288

din 24 iunie 2004
privind organizarea studiilor universitare
Publicat în Monitorul Oficial, Partea I nr. 614 din 7 iulie 2004

Cred ca aici o sa gasiti lamuriri

Alte discuții în legătură

Buna ziua. in 2020 am terminat facultatea de geografie din cadrul ... Mihaela _Mihaela Mihaela _Mihaela Buna ziua. In 2020 am terminat Facultatea de Geografie din cadrul Universitatii Bucuresti ( facultate de 3 ani). Am primit o adeverinta , deocamdata pe care ... (vezi toată discuția)
Care este diferenta dintre studii superioare si ssd cocuta1973 cocuta1973 Buna ziua, As dori si eu parerea dumneavoastra cu privire la diferenta dintre studiile superioare si SSD (studii scurta durata). Se face cumva vreo referire ... (vezi toată discuția)
Ce fel de studii sunt? tudor1973 tudor1973 Am absolvit Facultatea de Stiinte Economice si Administratie Publica ,,Stefan cel Mare,, Suceava specializarea contabilitate si informatica de gestiune in anul ... (vezi toată discuția)