Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general LEGEA 15/1994 REPUBLICATA - VALOARE INTRARE MIJLOACE ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

LEGEA 15/1994 REPUBLICATA - VALOARE INTRARE MIJLOACE FIXE

Am cumparat 4 buc (cabina de paza) cu o valoare de 1750 ron/buc. Vreau sa stiu daca pot sa le inregistrez in contabilitate ca mijloce fixe de natura obiectelor de inventar conf. legi 15/1994 republicata.
Da, se poate in masura in care nu inregistrati si cheltuielile aferente instalarii acestora, cheltuieli care in total depasesc sigur valoarea minima de 1.800 lei stabilita de HG nr.105/2007.
Dar cabinele de paza sunt constructii care necesita montaj, ..............