avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1082 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general LEGEA 15/1994 REPUBLICATA - VALOARE INTRARE MIJLOACE ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

LEGEA 15/1994 REPUBLICATA - VALOARE INTRARE MIJLOACE FIXE

Am cumparat 4 buc (cabina de paza) cu o valoare de 1750 ron/buc. Vreau sa stiu daca pot sa le inregistrez in contabilitate ca mijloce fixe de natura obiectelor de inventar conf. legi 15/1994 republicata.
Cel mai recent răspuns: ContSters178043 , utilizator 14:48, 14 Decembrie 2010
Da, se poate in masura in care nu inregistrati si cheltuielile aferente instalarii acestora, cheltuieli care in total depasesc sigur valoarea minima de 1.800 lei stabilita de HG nr.105/2007.
Dar cabinele de paza sunt constructii care necesita montaj, ..............

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Valoarea minima a mijloacelor fixe jevelson jevelson Cautam astazi ceva pe net si din greseala am dat de un act normativ publicat pe 12.02.2007 prin care se spunea ca valoarea minima la mijloace fixe este de ... (vezi toată discuția)
Valoarea obiectelor de inventar marcel popescu marcel popescu in ce lege,hg,oug este stipulata valoarea obiectelor de inventar si daca plafonul de 1800lei la institutiile de stat include tva sau valoarea este fara tva (vezi toată discuția)
Achizitie pc lenuivan lenuivan am achizitionat un computer , valoare 1750 fara tva-cum sa-l incadrez ca mijloc fix sau ca obiect de inventar? (vezi toată discuția)