Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Termen comunicare sentinta pe fond
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Termen comunicare sentinta pe fond

Buna ziua,
Am cistigat pe fond un proces impotriva unei banci. Sentinta s-a dat pe data de 1.11.2010.
As dori sa stiu care este termenul in care se face comunicarea.
Din punct de vedere legal,nu exista un termen stabilit.Formulati o cerere catre presedintele judecatoriei in acest sens.

andymaurul
nu exista in codul de procedura un termen pentru comunicarea sentintei. puteti face cerere de urgentare a redactarii si apoi cerere de comunicare de la arhiva. Oricum insa va trebui sa asteptati termenul de recurs care se va calcula pentru banca de la data comunicarii pentru aceasta. succes