Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... O norma si jumatate.
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

O norma si jumatate.

Sunt asistenta medicala cu norma intreaga pe o sectie si as dori sa stiu, daca pot lucra cu inca o jumatate de norma pe alta sectie, in aceasi institutie. Mentionez ca sunt angajata pe perioada nedeterminata si am o vechime in munca de aproape 17 ani. De asemenea, va rog sa-mi comunicati ce lege reglementeaza aceasta posibilitate.
Va multumesc.
Posibilitatea de cumula doua contracte de munca este reglementata de art. 35 din Codul muncii, astfel ca puteti avea un contract de munca pe durata nedetrminata cu norma intreaga si un contract de munca in timp partial, de 6 ore la acelasi angajator
~ Conținut șters la cerere ~