Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale inregistrare audio-video in casa de schimb valutar
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

inregistrare audio-video in casa de schimb valutar

Buna ziua

vreau sa montez un sistem de supraveghere audio video intr-o retea de case de schimb valutar. Este lege care reglementeaza inregistrarea audio. (dreptul la intimitate etc.) Trebuie sa avertizez angajatii si clientii ca sunt supravegheati audio video?

Multumesc
consultati legea 677/2001;
veti prelucra datele cu caracter personal ale clientilor si angajatilor;
trebuie sa va inresgistrati la Autoritatea Nationala de prelucrare a datelor.